Skoči na glavno vsebino
Select Page

12. oktobra je bila na OŠ Sečovlje zaključna prireditev drugega vseslovenskega šolskega narečnega festivala Vsaka vas ima svoj glas: Navade in običaji nekoč in danes. Sodelovalo je 16 osnovnih šol s 24 prispevki. Festivalu so se pridružili tudi učenci iz Proseka pri Trstu in Gornjega Senika v Porabju.

Našo šolo je zastopala Iris Leban iz 6. b. S svojo raziskovalno nalogo Šturska šagra je prepričala strokovno komisijo in se tako uvrstila med 9 najboljših. Ti so bili povabljeni na zaključno prireditev na OŠ Sečovlje. Na prireditvi je Iris predstavila svoj prispevek.

Gostitelji so poskrbeli za prelep dan in vse nagrajene popeljali na dveurni vodeni ogled Sečoveljskih solin. Vodili so jih učenci tamkajšnjega turističnega krožka.

mentorica: Nataša Markič

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost