Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sklopu delavnic za učence, ki želijo in zmorejo več, so se učenci druge triade urili na različnih področjih.

Mentorice smo učencem pripravile sobo pobega, kjer so morali pokazati logično razmišljanje, ustvarjalnost ter sodelovanje – tudi sami so spoznali, da je le skupek naštetega ključ do uspeha oz. ključa, ki je odklenil učilnico, našo sobo pobega.

Na gledališki delavnici so učenci delali vaje, ki jih delajo pravi gledališki igralci. Ugotavljali so, kako je pomembna improvizacija, usklajenost, sodelovanje v skupini itd.

Pri poskusih so se učenci postavili v vlogo raziskovalcev. Reševali so različne detektivske uganke, ki so jih nato dokazali s poskusi. Ugotavljali so, kako potopiti ladjo, da ostane suha, kako ločiti origano in poper, kako se topi barvilo v topli/hladni vodi, naredili so raketo in še veliko drugega.

Na zadnji delavnici so učenci urili svoje ročne spretnosti. Iz vrvi so izdelali obeske za ključe, iz odpadlega blaga pa so nastale krasne verižice.

Nekaj odzivov učencev: zelo zabavno, poučno, zanimivo, …

Več v fotogaleriji.

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost