Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 18. decembra zvečer, smo se pred šolo zbrali učenci, učenke in učitelj izbirnega predmeta Zvezde in vesolje. Naša cilja sta bila opazovanje in fotografiranje Lune, Saturna in Jupitra. Omenjena nebesna telesa smo opazovali s šolskim teleskopom. Ker so bile opazovalne razmere dobre, smo bili navdušeni nad pogledom skozi okular teleskopa. Po končanem opazovanju smo okular teleskopa zamenjali s kamero in z njo posneli kratke videoposnetke različnih delov Lune. Posneli smo tudi kratek videoposnetek največjega planeta v našem Osončju, Jupitra. Saturna nam ni uspelo posneti, ker je bil takrat že prenizko. Pri naslednji uri izbirnega predmeta smo s posebnim računalniškim programom iz videoposnetkov izdelali fotografije, ki so tu objavljene.

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost