Skoči na glavno vsebino
Select Page

MOJA NAJ KNJIGA 2011

 

V mesecu januarju 2012 smo na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina izpeljali glasovanje za Naj knjigo 2011. Sodelovali so učenci od 3. do 5. razreda matične šole in podružnične šole v Lokavcu.

Razdeljenih je bilo 192 glasovnic, od tega je bilo 54 glasov namenjenih knjigam domačega avtorja in 115 glasov so učenci namenili knjigam, ki so prevedene v slovenščino, medtem ko je bilo 23 glasovnic neizpolnjenih zaradi odsotnosti učencev.

Učenci so glasovali takole:

  • Med knjigami domačega avtorja je prvo mesto zasedla Desa Muck z zbirko Anica, drugo mesto je pripadlo Babici v supergah, ki jo je napisal Miha Mate in tretje mesto je dobil Kajetan Kovič z Mačkom Murijem.
  • Med knjigami tujih avtorjev so učenci prvo mesto dodelili Francescki Simon in zbirki Grozni Gašper, drugo mesto je pripadlo zbirki Lov na pošasti, ki jo je napisal Adam Blade in tretje mesto je zasedla knjiga avtorice Christine Noestlinger z naslovom Debela Nela in zavaljeni Jani.

Ajdovščina, 26. januar 2012

 

Prejšnja leta:

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost