Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 26. 9. 2013, smo imeli učenci 2. in 3. razreda naravoslovni dan: Gozd.

Pri Čohih smo prisluhnili g. Andreju Slokarju, ki nam je povedal veliko zanimivih stvari o lastnostih in uporabi lesa. Ogledali smo is zbirko različnih vrst lesa.

Nato so nas privabili vonji sivke in drugih zelišč. O njih nam je veliko koristnega povedala ga. Urška Lemut Šušterič. Prikazala nam je destilacijo sivke in različna zelišča ter uporabo. Ob zdravilnem čaju smo poskusili sladko stevio.

Pri koči sredi borovcev nas je pričakal lovec g. Miroslav Troha. Predstavil nam je delo lovcev in značilnosti gozdnih živali. Pokazal nam je nekaj nagačenih živali in različne rogove. Lahko smo si ogledali tudi lovsko puško in daljnogled.

Srečni in polni zanimivih izkušenj smo se vrnili domov.

{phocagallery view=category|categoryid=177}

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost