Skoči na glavno vsebino
Select Page

MENTOR: Marjetica Stopar, prof.

IMAŠ RAD TOPEL ČAJ?

Tudi mi ga imamo, zato smo izdelali termos steklenico. Potrebovali smo plastenko, staro steklenico, alu folijo, stiropor, star papir, lepilo in dekorativne serviete. Plastenko smo prečno odrezali. Steklenico smo ovili v alu folijo in jo vstavili v plastenko. S pomočjo stiropora smo naredili zračni plašč. Dodali smo še vrhnji del steklenice in ju zlepili. S pomočjo lepila smo steklenico kaširali in okrasili s servietom. Doma smo ugotovili, da ostane čaj v njej topel deset ur.

Poskusite tudi vi.

 

DO YOU LIKE A NICE CUP OF HOT TEA?

We like it very much, so we decided to make a vacuum flask. We needed a plastic bottle, a smaller glass bottle, some aluminium foil, pieces of polystyrene, some old paper, glue and napkins. First we cut off the upper quarter of the plastic bottle. Then we wrapped the glass bottle in aluminium foil and put it into the plastic bottle. After that we put pieces of  polystyrene arround the glass bottle and glued the upper quarter of the plastic bottle back. Finally, we decorated it with paper and napkins. At home we found out the tea remained hot for 10 hours.

Try it yourself.

 

{phocagallery view=category|categoryid=226}

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost