V petek, 7.2.2014, dan pred kulturnim praznikom, smo učenci in učiteljice četrtih razredov Osnovne šole Danila Lokarja obiskali varovance Varstveno-delavnega centra v Ajdovščini. Naš namen je bil, da skupaj doživimo kulturni praznik.

Najprej nam je vodja ga. Sonja Hočevar predstavila sam center, dejavnosti, ki jih izvajajo, organizacijo centra ter varovance. Sledil je kulturni program, ki smo ga skupaj z učiteljicami pripravili četrtošolci. Varovance smo navdušili z interpretacijo pesmi Povodni mož Franceta Prešerna in Urška Andreja Rozmana Roze. Zaključili smo ga s himno. Bili smo ponosni nase in hvaležni za vse lepe besede in pohvale.

Druženje z varovanci smo nadaljevali ob pogostitvi, nato pa smo skupaj izvajali dejavnosti, ki so del njihovega vsakdana. Ob tem smo se zelo, zelo zabavali, se spoprijateljili z varovanci in opravili veliko konkretnega dela. Čas je hitro minil in ob slovesu nam je bilo težko, zato smo si obljubili, da se ob prvi priložnosti spet srečamo.

Zahvaljujemo se vsem varovancem in zaposlenim Varstveno – delavnega centra Ajdovščina za gostoljubnost.

Četrtošolci in učiteljice OŠ Danila Lokarja Ajdovščina

{phocagallery view=category|categoryid=258}