Skoči na glavno vsebino
Select Page

Maj Černigoj trenira športno plezanje že štiri leta. Od samega začetka je član ekipe Perkotovi tamali. Pozimi dvakrat na teden vadi na umetni steni v vojaški telovadnici v Vipavi, enkrat tedensko pa se odpravi plezat v plezalne centre po Sloveniji in tujini, najpogosteje v Sežano, Ljubljano, Trst ali Zagreb.

Od pomladi do jeseni trenira dvakrat tedensko v naravnih plezališčih, enkrat pa ima na sporedu raznovrstno vadbo na zunanjem vojaškem poligonu. V skali največ pleza v Vipavski beli, občasno pa obišče plezališča v Ospu, Libojah ter nad Trstom. V času krompirjevih, prvomajskih ter poletnih počitnic se redno udeležuje večdnevnih plezalnih taborov. Novembra se tradicionalno pleza v Rovinju, prvomajski tabori pa so vsako leto v drugem plezališču. Tako je že imel priložnost plezati v Trenti, Kotečniku, Vranskem, Mišji peči in Črnem kalu.

Od vseh plezalcev v skupini se Maj najpogosteje udeležuje treningov. Izredno veselje do plezanja in vztrajne vadbe se kaže v mnogih lepih dosežkih na tekmovanjih, ki se jih redno udeležuje že vsa štiri leta. Njegovi najvidnejši uspehi so:

 • 1. mesto, balvanska tekma Vipavski vjelb, Vipava 2011
 • 1. mesto, božična tekma-balvani, Vipava 2012
 • 2. mesto, božična tekma-balvani, Podkraj 2012
 • 2. mesto, balvanska tekma Outdoor festival, Kobarid 2012
 • 3. mesto, balvanska tekma Vipavski vjelb, Vipava 2012
 • 3. mesto, balvanska tekma Outdoor festival, Kobarid 2013
 • 4. mesto, Zahodna liga-balvani, Radovljica 2012
 • 5. mesto, balvanska tekma Kobarid 2011
 • 7. mesto, Plezalni vikend Vipava-težavnost in balvani, Vipava 2013
 • 8. mesto, Zahodna liga-hitrost, Jesenice 2013
 • 9. mesto, Zahodna liga-hitrost, Jesenice 2012
 • 13. mesto, Zahodna liga-težavnost, Šenčur 2013
 • 14. mesto v skupni razvrstitvi Zahodne lige v letu 2012
 • 13. mesto v skupni razvrstitvi Zahodne lige v letu 2013

Vsekakor so dosežki na tekmovanjih lepa vzpodbuda za prihodnost. Najvažnejše pa je, da Maj na vsakem treningu in tekmovanju pleza po svojih najboljših zmožnostih. Večkrat mora premagati predvsem samega sebe, kajti izzivi, ki mu jih ponuja stena niso mačji kašelj. Na treningih pridobiva marljivost, disciplino in vestnost, ki so najboljša naložba za njegovo prihodnost, hkrati pa mu plezanje s svojimi izzivi omogoča v prvi vrsti predvsem pestro in polno preživljanje prostega časa.

 

{phocagallery view=category|categoryid=262}

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost