V tem šolskem letu obiskujem astronomski krožek. Vodijo ga dijaki Srednje šole Veno Pilon iz Ajdovščine, in sicer Rok Kete, Blaž Černetič in Ana Kovač. Vsak torek se srečamo učenci od 4. do 6. razreda na SŠ. Pogovarjamo se o vesolju, kometih in vesoljskih plovilih. Vse to spremljamo na diaprojekcijah.

12. 11. 2014 je bil poseben dan. Raziskovalna sonda Rosetta je ta dan odvrgla statično raziskovalno sondo PHILAE. Proti večeru je pristal na kometu 67/Čurjumov Gerasimenko.

Veliki dogodek smo ponazorili z zgodbo in filmom.

Predstavitev tega dogodka smo člani krožka s pomočjo mentorjev pripravili za dijake Srednje šole veno Pilon, za petošolce OŠ Danila Lokarja in za starše.

Zadovoljen sem, da smo spremljali, spoznali in predstavili ta zgodovinski dogodek.

TEO ŠINKOVEC, 5. B