Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 23. 12. 2014, smo četrti razredi OŠ Danila Lokarja preživeli čudovit kulturni dan v Slovenskem narodnem gledališču v Novi Gorici. Ob prihodu v gledališče nas je pričakala dramaturginja, ki nas je vodila po gledaliških prostorih. Ogledali smo si garderobe, zaodrje, scensko skladišče, masko, prostore tonski mojstrov in upravo gledališča. Nato smo oddali oblačila v garderobo in na vstopnicah poiskali, kje sedimo. Razporedili smo se po sedežih v prvih vrstah parterja in nestrpno pričakovali začetek predstave. Ogledali smo si pravljični muzikal Čarovnik iz Oza. V njem nastopa deklica Doroteja, ki se znajde v čarobni deželi Oz. Kljub njeni lepoti se želi vrniti domov, zato pa mora poiskati velikega čarovnika. Na poti do njega sreča strašilo brez možganov, pločevinastega človeka brez srca in leva brez poguma. Vsi trije se z njo odpravijo na pot, ki pa ni le pustolovščina, ampak tudi pot odraščanja in iskanja odgovorov, kaj sploh je pamet, sreča in pogum. Zgodbo popestrijo songi in ples, ki predstavo naredijo dinamično, s tem, ko se igralci pomešajo med publiko, pa ta dobi občutek, da je tudi sama del čarobnega Oza. Gledališke igralce smo nagradili z močnim aplavzom, saj nas je pravljični muzikal res navdušil.

Učitelja 4. razredov

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost