Skoči na glavno vsebino
Select Page

Pri likovnem krožku se navajamo na ustvarjalnost pri izbiri ter rabi likovnih materialov in pripomočkov. Rabljene plastične krožnike, posode, odvržene plastične vrečke, kartonsko embalažo, stare plakate in podobne predmete redno uporabljamo kot podlage za ustvarjanje, palete za mešanje barv ali posode za shranjevanje, velikokrat tudi kot samostojne materiale za oblikovanje v prostoru …

Drugošolci in tretješolci, ki obiskujejo likovni krožek, so za namene kiparjenja zbrali nekaj odvrženih predmetov.  Iz smeti smo jih spremenili v uporabne likovne materiale in pripomočke. Odvržene škatle smo ponovno uporabili kot podlage za oblikovanje kipov. Rabljene plastične nožke, plastične paličice za mešanje pijač, držala uničenih čopičev in druge podobne predmete smo zbrali in uporabili kot modelirke. Nekaj steklenic, okrušenih keramičnih ploščic in strešnikov smo (s pomočjo orodja in  učiteljice v zaščitni opremi) uporabili kot materiale, ki so dodatno obogatili naše glinene reliefe.

S skrbnim ravnanjem, ponovno rabo in ustvarjalnostjo lahko otroci spreminjajo smeti v umetnost!

(Skupno 228 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost