Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci OŠ Danila Lokarja Ajdovščina so v počastitev kulturnega praznika delili kulturo občanom.

V torek, 10. 2. 2015, so učenci prvih razredov obiskali vrtec ob Hublju, kjer so otrokom vrtca zaigrali, zapeli in zaplesali. Učenci drugih razredov so od 4. 2. do 10. 2. 2015 delili kulturo v Lavričevi knjižnici, kjer so nastopali s krajšimi kulturnimi programi. Učenci tretjih razredov so v ponedeljek, 9. 2. 2015, na šturskem placu pripravili recital s petjem, četrtošolci so podarili kulturni prispevek varovancem VDC-ja, petošolci pa so na ta dan delili kulturo pred Dvorano prve slovenske vlade. Lokavški šolarji so bili soustvarjalci krajevne prireditve Kultura malo drugače. Z društvom Doli in medobčinskim društvom slepih in slabovidnih so poskrbeli, da je bila prireditev ob kulturnem prazniku res nekaj posebnega. Pestremu kulturnemu programu so sledile delavnice s pripomočki, ki slepim in slabovidnim olajšajo učenje in življenje. Z zanimanjem so si jih ogledali in jih preizkusili tudi najmlajši.

Vsi nastopi učencev v različnih ustanovah in na različnih lokacijah so bili zelo dobro obiskani. Občani, tako starejši, kakor tudi mlajši, so bili nad tovrstno akcijo navdušeni, kar kaže, da je kultura nekaj, česar nikakor ne gre zanemarjati, ravno nasprotno, že od mladih nog jo je potrebno gojiti in deliti iz srca vsem, pa čeprav le za en dan.

 

Aleksandra Matjac

 

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost