Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 20. marca 2015, so si učenci naše šole ogledali delni Sončev mrk. To je redek pojav, ki se zgodi, ko Luna zakrije del Sonca. Mrk se je začel ob 9:32 in končal ob 11:52. Učenci so si mrk ogledali na več načinov. Prvi način je bil s pomočjo zaščitnih očal za opazovanje mrka. Mrk so si ogledali tudi tako, da so opazovali sliko, ki je bila preko teleskopa projicirana na dno kartonaste škatle. Ta način so nam omogočili dijaki Srednje šole Vena Pilona, za kar se jim zahvaljujemo. Nekateri učenci so uspeli videti mrk tudi s pogledom skozi okular teleskopa. Ta teleskop je imel na vhodu objektiva posebno zaščitno folijo, ki prepusti zelo majhen del svetlobe. Mrk smo opazovali tudi tako, da smo sončno svetlobo spustili skozi cedilo z luknjami na bel list papirja, kjer je nastalo toliko slik mrka, kot je bilo luknjic v cedilu.

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost