Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 14. 5. 2015, smo učenci 4. a razreda obiskali Lično hišo v Ajdovščini. Ure likovne umetnosti smo izkoristili za ogled razstave otroških knjižnih ilustracij umetnika Kestutisa Kasparavičiusa iz Litve. Njegove ilustracije so nežne, tople. Glavni junaki likovnih del so živali, ki se pogosto znajdejo v zagatah. Takrat jih lahko reši le domiselnost, te pa izvirnemu umetniku ne manjka.

Drugi del obiska smo namenili likovnem področju grafike. Domača umetnika David Ličen in Polona Kunaver Ličen prav tem področju posvečata največ pozornosti. Gospod Ličen nam je predstavil način izdelave matrice, praktično prikazal način nanosa grafične barve in tiskanja. Končni izdelek nam je avtor prijazno podaril. Za popestritev ur likovne umetnosti smo mu iskreno hvaležni.

Učiteljica in učenci 4. a

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost