Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 18. 5. 2015, smo se petošolci udeležili delavnic ob Mednarodnem dnevu muzejev. Letošnja tematika so bili Rimljani v naših krajih. Najprej smo se ustavili v parku, kjer smo si ogledali rimsko tržnico s predstavitvijo dobrot, ki so jih uživali in trgovali z njimi. K drevesu v parku so bile prislonjene pokončne statve. Nekaj naše umirjenosti in spretnosti je bilo potrebno in že smo bili pravi tkalski mojstri. Pravi mojstri smo bili tudi pri izdelavi debelih niti iz ovčje volne. Ustavili smo se pri mlinskem kolesu in zmleli nekaj pšenice. Vrtenje mlinskega kolesa je bilo kar težko opravilo. Spretni smo bili tudi pri pisanju na povoščene tablice. Našo pozornost so pritegnile tudi družabne igre, s katerimi so se kratkočasili. Tudi mi smo se poizkusili v njih.

Po uspešno opravljenem prvem delu smo šli v ajdovski muzej. Najprej smo se ustavili na razstavi fosilov iz zbirke g. Stanislava Bačarja. Pritegnile so nas njihove povečave in različnosti. V prvem nadstropju smo na razstavi o življenju Rimljanov obogatili znanje o njih. Bilo je poučno in zanimivo. Hvala vsem, ki so nam pokazali in predstavili to zanimivo obdobje.

Petošolci

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost