V soboto, 23. maja 2015, so učenke, ki obiskujejo šolsko folklorno skupino »Powštrčki«, nastopile na prireditvi Malo orehovanje. Prireditev, ki naj bi bila v Orehovici, je bila zaradi vremena prestavljena v Kulturni dom v Podnanosu. Na njej sta nastopili še dve folklorni skupini in sicer Kamenčki iz sežanskega vrtca in Mularija z borjača iz sežanske osnovne šole. Vodilna nit prireditve so bili orehi, ki so bili vključeni v zgodbe domačinov, ples, igro, ob koncu pa so potekale še delavnice za otroke (izdelava orehovih čolničkov,…), razstava »Oreh in orehi«, sledila pa je še pokušina orehovih dobrot. Naše učenke so predstavile splet »Dekleta med delom in igro«, v katerem pojejo, plešejo in igrajo, na tamburici pa jih spremlja Zoja Fras.