Medobčinsko Društvo prijateljev mladine Ajdovščina je v ponedeljek, 25. 5. 2015, ob izteku letošnjega šolskega leta organiziralo tradicionalni izlet zlatih značkarjev. Učenci in učenke, ki so marsikateri prosti trenutek v devetletnem osnovnem šolanju posvetili branju, so v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma prisluhnili pogovoru dveh slovenskih pisateljic, Janje Vidmar in Benke Pulko ob izidu njunega skupnega projekta – knjige Otroci sveta, ki je tudi letošnja darilna knjiga za zlate bralce. Pogovor je vodil Boštjan Gorenc – Pižama, glasbeni program pa je izvajal Boštjan Gombač. Na tak način naša šola ponovno potrjuje dolgoletno zvestobo dobri knjigi in opravičuje nedavno podeljeno priznanja Naj kulturna šola med velikimi šolami Slovenije.