Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 2. 6. 2015, se je naš MPZ pod vodstvom zborovodkinje Petre Habjanič Gregorc udeležil največjega pevsko-plesnega dogodka mladih na Stadionu Ljudski vrt v Mariboru. Po uspešno prestani generalki ob 10.00 se je ob 13.00 začela prireditev. 7200 mladih pevcev in pevk, plesalcev in plesalk je ob spremstvu Orkestra slovenske vojske zapelo in zaplesalo naslednje slovenske skladbe: Zdravljica, Naj pesem, Čarni kus, Vsi so venci veli, venček Svatovske pesmi iz Istre, Srčeva, Glasba – jezik sveta, Dan ljubezni, Ne čakaj na maj ter Vsak po svoje. Zadnjo skladbo je skupaj s pevci zapela tudi pevka in igralka iz filma Gremo mi po svoje, Nika Manevski. S svojo prisotnostjo in spodbudnim nagovorom jih je počastil predsednik Borut Pahor ter zaslužni športniki: Tina Maze, Marcos Tavares, Filip Flisar in Klemen Kosi. Namen množične pevsko-plesne prireditve je dvig kakovosti petja in plesa v mladinskih zborih in šolah.

(Skupno 223 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost