Skoči na glavno vsebino
Select Page

Zadnji šolski dan so se učenci od prvega do petega razreda ter učenci prilagojenega programa udeležili slovesnosti ob dnevu državnosti. Po nagovoru ravnateljice je sledil kratek kulturni program, ki so ga pripravili učenci 4. OPB in OPZ Nižaji. Recitatorji so predstavili pesmi Simona Gregorčiča Domovini, Kajetana Koviča Moje mesto in Mileta Klopčiča Mary se predstavi. Poleg državne in šolske himne je OPZ Nižaji zapel mednarodno ljudsko pesem Mojster Jaka v kar šestih jezikih in Kekčevo pesem.

 

Na zadnji šolski dan smo tudi učenke in učenci ter učitelji predmetne stopnje v Dvorani prve slovenske vlade praznovali dan državnosti. V počastitev 24. rojstnega dne naše države je bil izveden kulturni program v sodelovanju z Mladinskim pevskim zborom, zasedbo kitaristov iz izbirnega predmeta Ansambelska igra in učitelji, ki so s solo glasbenimi točkami popestrili prireditev. S pomočjo projekcij kratkih filmov smo se sprehodili skozi zgodovino osamosvajanja Slovenije od svečane proslave ob razglasirvi neodvisnosti do vojne in takratnih razmer v Ajdovščini.

Poučna, predvsem pa lepa prireditev je zaključila šolsko leto 2014/15.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost