Skoči na glavno vsebino
Select Page

Slovenska podjetja bodo 26. novembra mladim spet odprla svoja vrataGlavni namen dogodka je približati manj znane poklice in prispevati k lažji odločitvi za nadaljnje šolanje.

Letos bo Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva za mladino in starše potekal od 16. ure dalje. Svojo dejavnost bo v naši regiji predstavilo 10 podjetij:

  • Komunala Nova Gorica d.d.  (vrtnar, cvetličar)
  • Kolektor Sikom d.o.o.  (dipl. inženir strojništva)
  • CPG d.d.  (gradbeni delovodja, gradbeni inženir, voznik strojnik)
  • Mlekarna Planika d.o.o. (mlekar, prodajalec)
  • HIT d.d.  (kuhar, natakar)
  • GONZAGA – PRO d.o.o., PE Čepovan (mizar, vodja projektov)
  • TKK Proizvodnja kemičnih izdelkov d.o.o.  (kemijski tehnik – laborant, kemijski tehnolog)
  • Intra Lighting d.o.o.  ( strojni tehnik, kovinar, elektrikar elektronik)
  • Salonit Anhovo, gradbeni materiali d.d.  (oblikovalec kovin, strojni mehanik, strojni projektant, srednješolska in visokošolska izobrazba kemijske smeri)
  • GOSTOL – GOPAN d.o.o.   (montažerji, serviserji, ključavničarji, obdelovalci kovin, ličarji, konstruktorji, programer – smer avtomatizacija)

Ugotavljamo, da imajo mladi in njihovi starši velikokrat napačne predstave o poklicih v nekaterih panogah. Ohranjajo se spomini o težkih delovnih pogojih, nezanimivih področjih dela, manj priljubljenih in spoštovanih poklicih. Dejstvo je, da se s tehnološkim razvojem spreminjajo delovni procesi in delovna mesta ter krepijo možnosti za razvoj kariere v različnih delovnih okoljih.

Učenci zaključnih razredov osnovne šole in njihovi starši so neredko v dilemi, ko se odločajo o vpisu v nadaljnje izobraževanje. Vendar tako kot pri vsakem odločanju tudi tu velja, da je dovolj ustreznih informacij podlaga za dobro odločitev. Z dnevom odprtih vrat slovenskega gospodarstva si prizadevamo učencem in staršem zagotoviti priložnost, da pridobijo čim več uporabnih informacij o poklicih, delovnih pogojih in razvoju podjetij v svojem okolju, da spoznajo obetavne poklice, ki jih naše gospodarstvo potrebuje. Tako jim želimo olajšati odločitev o nadaljevanju izobraževanja.

Zainteresirani učenci lahko prijavo izvedejo preko posebnega spletnega mesta danzakariero.si .

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost