V aprilu je potekalo v Mostu na Soči državno tekmovanje iz znanja matematike. Našo šolo je zastopalo 7 učenk in učencev od 5. do 9. razreda. Vsi so osvojili državna priznanja.

Srebrno priznanje so si priračunali:

• Sanja Dumenčić iz 6. razreda,
  • Matic Kravos  in Neža Velikonja Krašan iz 7. razreda,
  • Enej Slokar iz 8. razreda in
  • Iris Žiberna iz 9. razreda.

Zlato priznanje pa sta osvojila:

• Domen Markeljc iz 5. razreda (pristal je na 4. mestu v državi  med 650-imi tekmovalci) in
  • Matej Kompara iz 9. razreda. To je njegovo že tretje zlato Vegovo priznanje.

Dobili smo tudi rezultate DIAMANTNEGA KENGURUJA.

To priznanje prejmejo tisti osnovnošolci v zaključnem razredu šolanja, ki so v svojem osnovnošolskem šolanju vedno uspeli osvojiti bronasto priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru.

Letos to priznanje prejmeta kar dva naša učenca. To sta Mojca Kompara in Matej Kompara.

Najbolj uspešne tekmovalce 7., 8. in 9. razredov na Mednarodnem matematičnem kenguruju in hkrati uspešne na državnem tekmovanju iz matematike Društvo matematikov, fizikov in astronomov v začetku junija  odpelje na nagradni izlet. Tudi na tem dogodku imamo svojega predstavnika. Veseli matematični popotnik, Matej Kompara, si bo v začetku junija ogledal Benetke.