Skoči na glavno vsebino
Select Page

Kako lepo je biti prvošolec na osnovni šoli Danila Lokarja! Tudi zaradi tega, ker se v družbi svojih sošolcev in učiteljic pogosto odpraviš v razne pravljične dežele. Ob koncu šolskega leta je prvošolce pot vodila po Kekčevi deželi. Pred obiskom te dežele so najprej prisluhnili vsem trem slikanicam o Kekcu, analizirali so like, iskali motive za njihova ravnanja, si ogledali film Srečno, Kekec in njegovo vsebino primerjali z vsebino slikanice, zgodbe poustvarjali, dramatizirali, reševali učne liste in napisali pismo Bedancu, Pehti in vili Škrlatici. Glavne osebe so si v živo ogledali v Kekčevi deželi. Ponagajali so Bedancu in ko jih je ta hotel loviti, so ga pregnali s sovjim skovikanjem, po toboganu so se spustili v Brincljevi hišici, rešili so Mojco iz Bedančeve kletke in se s Kekcem pogumno odpravili do tete Pehte. Ta je vsem ponudila domač čaj in kruh za korajžo. KORAJŽA VELJA!

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost