Skoči na glavno vsebino
Select Page

Prvi dan jeseni smo drugošolci in učenci šole s prilagojenim programom preživeli v naravi. Odpravili smo se v vinograd. Z avtobusi smo se odpeljali v Vipavo ter se sprehodili do domačije Premrlovih. Prisluhnili smo navodilom za delo, nato po vzeli škarje in vedra ter začeli z obiranjem. Vedra so se hitro polnila in večji učenci so pomagali pri prenašanju in stresanju na prikolico. Bili smo zagnani, delo je hitro teklo in na trtah so kmalu ostali samo še listi. Med njimi smo našli celo nekaj gnezd. Po trgatvi smo pomalicali, gostitelji so nas med drugim postregli s sladoledom. Nato smo se sprehodili do Vipavske kleti, kjer smo si ogledali stare preše. V vinskem hramu smo si ogledali stiskalnico in se posladkali s sokom iz nabranega grozdja. Bil je zelo sladek.

Hvala vsem, ki ste nam pomagali organizirati nepozaben naravoslovni dan.

 

(Skupno 190 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost