Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 31. 3. 2017, so četrtošolci obiskali Glasbeno šolo Vinka Vodopivca v Ajdovščini. Sprejela jih je ravnateljica Bernarda Paškvan. Njihovi učenci in učitelji so pripravili nastop z različnimi instrumenti.


O obisku so učenci zapisali:

“Po pozdravu ravnateljice smo odšli v dvorano. Tam so nam učenci predstavili vsak svoje glasbilo. Na koncu nas je ravnateljica povabila k vpisu v glasbeno šolo. Vsi glasbeniki so zelo lepo zaigrali na svoja glasbila. Današnji obisk mi je bil zelo všeč.” Sara Škvarč, 4. a

“Ko smo vstopili v glasbeno šolo, nas je pozdravila ravnateljica. Odšli smo po stopnicah v njihovo dvorano, se tam posedli in poslušali glasbila. Najprej smo poslušali skupino godal, naslednja so bila pihala. Iz skupine glasbil s tipkami smo poslušali harmoniko, med brenkali pa tamburico in harfo. Slišali smo tudi ksilofon, ki spada v skupino tolkal. Nazadnje so se oglasila trobila s trobento in tubo. Nastop me je zelo navdušil, zato razmišljam, da bi se tudi sam vpisal v glasbeno.” Loris Bovcon, 4. a

“V petek so na obisk glasbene šole prišli vsi moji sošolci in tudi ostala dva razreda četrtošolcev. Sam sem v glasbeni že bil, saj sem nastopal s harmoniko, na katero se učim igrati že drugo leto. Voditeljica na nastopu je bila kar gospa ravnateljica Bernarda Paškvan. Nastopajoči smo svoje instrumente opisali in povedali, v katero skupino glasbil spadajo. Vesel sem bil, da sem sošolcem lahko predstavil svoje glasbilo.” Vid Batagelj, 4. a

“V petek, 31. 3. 2017, smo obiskali glasbeno šolo Vinka Vodopivca v Ajdovščini. Sprejela nas je ravnateljica. Peljala nas je v manjšo dvorano in nam predstavila godala, pihala, glasbila na tipke, brenkala, tolkala in trobila. Povedala nam je, da je v glasbeno vpisanih 365 učencev iz Vipavske doline. Bilo mi je lepo.” Maj Tobija Kodrič, 4. b

“Po malici smo se odpravili na obisk glasbene šole. Najprej so nas sprejeli in nas povabili v malo dvoranico. Tam so nam povedali, kateri instrumenti spadajo med godala, pihala in druge skupine instrumentov. Nekaj so jih tudi pred nami razstavili. Vsi nastopajoči so nam zaigrali. Med nastopajočimi je bil tudi Vid iz 4. a, ki nam je zaigral na harmoniko. Povedal nam je, da je sestavljena iz meha, tipk in kovine. Po končanem nastopu smo se poslovili in odšli nazaj v šolo. Med vsemi instrumenti mi je bil najbolj všeč igranje na tolkala.” Sara Vidrih, 4. b

“V glasbeni šoli so nam predstavili različne instrumente. Med vsemi slišanimi sta mi bila najbolj všeč ksilofon in fagot. Ksilofon mi je bil zanimiv tudi po videzu. Po tiho sem si zaželel nanj zaigrati in ga preizkusiti. Med potjo proti šoli sem razmišljal, da bi ga lahko izdelal tudi sam.” Jani Plahuta, 4. b

“S sošolci smo si ogledali glasbeno šolo. Pred njo nas je pričakala ravnateljica in nas sprejela. Gospa Izidora Černigoj nam je povedala, da je nekoč z njo pela. Po stopnicah smo odšli do dvorane, kjer nam je nekaj učencev pripravilo nastop. Bilo je malo prostora. Gospa ravnateljica nam je predstavila glasbila, nastopajoči pa so nam povedali nekaj o njih. Po končanih nastopih smo jim zaploskali. Zahvalili smo se za čudovit koncert in se vrnili v šolo.« Teja Marc, 4. c

“V glasbeni šoli so bile stene porisane z različnimi glasbili. Šli smo v majhno dvoranico za nastope in se usedli na stole. Ravnateljica je napovedovala točke, nastopajoči pa so predstavili svoja glasbila in nanje zaigrali. Na koncu so nas vse povabili, da pridemo v glasbeno šolo, vpis pa bo potekal v mesecu maju. Nato smo se poslovili in odšli v šolo.” Patricija Rojko, 4. c

“V petek smo odšli na ogled Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina. Zbrali smo se v manjši dvorani in glasbeniki, učenci šole, so nam predstavili glasbila. Poimenovali so posamezne dele in nam pokazali, kako se nekatera glasbila razstavijo na dele. Najbolj mi je bila všeč harfa. Poslušanje glasbe in opazovanje godcev pri spretnem igranju mi je bilo všeč. Škoda, da koncert ni trajal več časa.” Niko Bevk, 4. c

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost