Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 25. 4. 2017, smo pevci mladinskega zbora sodelovali na Fejstivalu Pustimo odtis –  Skupaj v ritmu burje, kot je bi naslov letošnjega  festivala v Vipavi. Zapeli smo pesmi s katerimi smo se predstavili že na reviji Naša Pomlad. Organizatorjem, CIRIUS Vipava, so se pridružili tudi posebni gostje, orkester De Rolantino’s iz Nizozemske. Sestavljajo ga odrasli s posebnimi potrebami, ki jih vodi dirigentka Annelies Kars. Skladbe, ki so jih izvajali, so nam bile zelo všeč, predvsem pa so pokazali, da v glasbi ni ovir, da je lahko prav vsak izjemen glasbenik. Nekaj skladb so izvedli sami, pri dveh pa se jim je pridružila Inštrumentalna skupina CIRIUS, ki so med pesmijo Naša mati kuha kafe tudi zapeli. Na koncu je nastopila še plesna skupina VRTILJAK, ki nam je ob spremljavi De Rolantino’s zaplesala zanimiv ples. Nato so nam zaplesali  še otroci na invalidskih vozičkih, ki so s svojimi spremljevalci uprizorili nepredstavljivo lep ples. Pokazali so nam, da zmorejo in nas izzvali, da tudi mi prestopimo stvari, ki se nam zdijo polne ovir, ker se z voljo da vse doseči. Polni vtisov smo se vrnili domov, novim izzivom naproti.

Gabrijela Kobal, 8.b

 

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost