V četrtek, 11. 5. 2017, so se učenci naše šole udeležili slavnostnega zaključka natečaja Evropa v šoli 2017, ki poteka v organizaciji Zveze prijateljev mladine Slovenije. Ob prihodu v Festivalno dvorano Pionirskega doma v Ljubljani smo na zelene listke napisali, v kakšnem svetu si želimo živeti in jih prilepili na model Slovenije. Na prireditvi so najboljši mladi ustvarjalci likovnih, literarnih, fotografskih in video del nacionalnega natečaja prejeli nagrade. Našim fantom je bil najbolj všeč raper Nipke, ki je popestril prireditev in so ga tudi osebno spoznali.

Na letošnjem natečaju Svet, v katerem želim živeti so nagrade na področnem delu natečaja, ki ga je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščine prejeli:

• Stela Balut (3. r) – likovno delo (Prijatelji) in literarno delo (Svet, v katerem bi rada živela)
  • Tobia Ukmar (3. r) – literarno delo (Popoln svet)
  • Vid Batagelj (4. r) – likovno delo (Zeleni svet)
  • Maj Kalin (5. r) – likovno delo (Hrošč)
  • Jaka Slejko (5. r) – likovno delo (Prehitevam)
  • Tamara Rijavec (8. r) – likovno delo (Medved)
  • Laura Lemut (9. r) – likovno delo (Nam je lepo)