Skoči na glavno vsebino
Select Page

Četrtošolci smo imeli v petek, 2. 6. 2017, naravoslovni dan v Ljubljani. Najprej smo obiskali Elektro inštitut Milana Vidmarja, kjer so nam predstavili svojo dejavnost, raziskave, delo, pripomočke in naprave, s katerimi raziskujejo delovanje elektrike. V laboratoriju pa so nam prikazali še pojav strele.

Nato smo si v središču Ljubljane ogledali in sodelovali v različnih eksperimentih na prostem, ki so jih izvajali tuji in domači znanstveniki v okviru Znanstivala.

V Hiši eksperimentov smo se preizkusili v samostojnem izvajanju eksperimentov in si ogledali dve znanstveni predstavi,  Barvologija, ki jo je izvedla Urša Dolinšek in predstavo z naslovom Nikola Tesla; Inspired Inventor, ki jo je izvedel predavatelj iz ZDA, Stanley Mcklavzina .

Domov smo se vrnili bogatejši za spoznanje, da je znanost poučna predvsem pa tudi zabavna.

Učiteljice in četrtošolci

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost