Skoči na glavno vsebino
Select Page

Ste pomislili koliko kamer, lučk, mikrofonov je potrebnih, da nastane oddaja na TV? To smo z učenci OPP NIS spoznavali v živo na RTV Slovenija. Urednica otroškega programa, ga. Jelka Ribarič Grabljevec, nas je peljala v snemalni studio, kjer so učenci v živo lahko spremljali oddajo Dobrer dan. Največji izziv pa je bil gotovo – biti tiho in pri miru v času opazovanja oddaje v živo. Ni tako enostavno, kot se zdi.

Sprehodili smo se tudi skozi garderobe RTV in občudovali različne obleke, čevlje. Ogledali smo si tudi vse studije, kjer snemajo različne oddaje, med njimi tudi TV Dnevnik. Spoznali smo napovedovalko Manico Janežič Ambrožič. Predstavila nam je, kako poteka njeno delo, snemanje oddaje in s kakšnimi izzivi se vsakodnevno srečuje.

Lepo je bilo spoznati TV z “druge strani”.

Učenci in učiteljice OPP NIS

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost