Skoči na glavno vsebino
Select Page

8. in 9. novembra 2017 so učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico. Obisk je potekal 2 šolski uri v sklopu nacionalnega projekta Rastem s knjigo. Z njim se želi spodbujati bralno kulturo in na ta način osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Gospa Jasmina Česnik Ušaj je našim učencem predstavila zgodovino Lavričeve knjižnice in njene enote. Učence je seznanila z uporabo Cobissa, bralnika in izposojo elektronskih knjig, najbolj pa jih je navdušil knjigomat. Z njim si lahko sami izposojajo in vračajo knjige. V zaključnem delu so si ogledali še predstavitveni film o knjigi Zvezde vabijo, ki je na ogled na povezavi: https://youtu.be/7MZ-qS-Fj2Q). Omenjeno knjigo so pred odhodom iz knjižnice učenci prejeli v dar.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost