V novembru je skupina fantov iz 6. a na prav poseben način popestrila pouk učencem 3. c. Pridružila se jim je pri slovenščini in jim prebrala pravljico Mali Lunin vran, ki jo je napisal Marcus Pfister. Zgodba govori o tem, kako so se drugi vrani norčevali iz svojega majhnega in šibkega tovariša ter si ga na zelo grd način privoščili. Na koncu so se svojega dejanja sramovali in z malim vranom sklenili prijateljstvo.

Branju knjige in ogledu ilustracij iz nje je sledil zanimiv pogovor o razlikah med pravimi in nepravimi prijatelji, ki so ga vodili šestošolci.

In kaj so učenci povedali po koncu ure?

• Fantje, pridite še kdaj, veliko ste me naučili. (Kaian, 3. c)
  • Naučila sem se, da smo si med sabo različni. (Ajda, 3. c)
  • Zelo lepo so brali. (Amil, 3. c)
  • Zelo sem se imel lepo. Polepšali so nam uro. (Patrik, 3. c)