Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci OPP NIS so se 27. 3. 2018, udeležili območnega tekmovanja lutkovnih skupin v Ajdovščini. Z avtorsko zgodbo so s pomočjo senčnih lutk, kratke dramske igre ter glasbenega ustvarjanja, uprizorili ganljivo zgodbo o prijateljstvu. V zgodbi, kjer igra glavno vlogo Mišek v družbi prijateljev, se v zimski idili sklepajo prijateljstva, kar tako, brez besed – na način, kot zna to narediti nežna otroška duša. Na koncu zgodbe nam Mišek razkrije, da lahko ljubezen širimo, četudi brez besed. Mišek namreč ne sliši, niti ne govori, kljub temu pa je njegovo srce odprto in je v njem veliko prostora za deljenje ljubezni.

Na koncu so nas nastopajoči nagovorili tudi v znakovnem jeziku in nam želeli sporočiti:

Ni važno, če si bel’ al’ zelen,
le da si v srcu pošten,
juhej si zapoj,
ljubezen nosi s seboj.

(Skupno 198 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost