Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 28. aprila, so se učenci iz 6. a-razreda in njihovi starši s prav posebnim namenom zbrali na Nanosu. Med obvezno opremo so sodili kramp in rokavice, primerna obutev in veliko delovne vneme. Vse to je bilo namreč potrebno za delovno akcijo pogozdovanja, za katero so se odločili v okviru projekta Trajnostna energija za lepši svet 2018.

Na površini posekanega gozda so tako skupaj posadili okrog 1000 sadik smreke.

Akcija je vsekakor uspela. Za to se zahvaljujemo glavnemu organizatorju, gospodu Mateju Vugi, Zavodu za gozdove Slovenije ter Agrarni skupnosti Ravnik – Orlovše, brez katerih dogodka ne bi mogli izpeljati. Hvaležni pa smo tudi vsem staršem in otrokom, ki so si na lepo sončno soboto sredi prvomajskih počitnic vzeli čas, da smo tako lahko skupaj naredili nov korak proti boljšemu jutri.

Za konec še besede enega od očetov, ki se je akcije udeležil:

Verjamem, da bo vsakemu od otrok pa tudi nas malo starejših z vsakim obiskom Nanosa pogled ušel na “naš”, s smrekami posejan del Nanosa. Imeli smo se res lepo in uživali v lepoti Nanosa.

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost