Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 12. 5. 2018, je na Debelem Rtiču potekalo XII. državno tekmovanje iz prve pomoči za osnovnošolske ekipe. Udeležila se ga je tudi naša ekipa, saj je prej zmagala že na lokalnem področju in v severnoprimorski regiji. Člani ekipe Tamara Rijavec (vodja), Lea Rožič in Lana Marc, vse 9.a, Neja Polanc, 8.b, Patricija Černigoj, 7.a, Urša Rožič, 6.a, in Dominik Birsa, 5.b, so med dvanajstimi najboljšimi ekipami iz cele Slovenije zasedli deveto mesto. Svoje znanje so pokazali tako na teoretičnem področju, kjer so odgovarjali na vprašanja iz zgodovine Rdečega križa, kot področju, kjer so odgovarjali na vprašanja o poškodbah in nudenju pomoči. Praktično znanje so pokazali na petih deloviščih, kjer so morali oživljati utopljeno osebo brez zavesti, poskrbeti za ranjence po eksploziji plina, rešiti invalida in njegovega spremljevalca z epileptičnim napadom in še kaj bi se našlo. Posamezni scenariji naši ekipi prve pomoči niso predstavljali večjih težav, pohvaljeni so bili za zbrano in hitro reševanje.

Ob tej priložnosti se celotna ekipa prve pomoči in mentorica Izidora Černigoj zahvaljuje gospe Ireni Fajdiga za strokovno pomoč in znanje, ki ga je nudila vsem članom krožka Ker nam ni vseeno, podmladek Rdečega križa.

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost