Skoči na glavno vsebino
Select Page

Hitro in prijetno je minil čas naše prve izmenjave v Buzau.

Po zajtrku sta nas gostoljubni romunski učiteljici Graciela in Rosana, obe sodelujeta v projektu EcoStep in Europe, pospremili na ZUZU bus, ki nas je odpeljal na letališče v Bukarešti. Med dvourno vožnjo smo lahko opazovali pokrajino in naselja.

Na letališču smo opravili potrebne formalnosti, se okrepčali in kupili še zadnje spominke. Na letalo smo se vkrcali z enourno zamudo, ki je nastala zaradi slabih vremenskih razmer. Po pristanku na letališču v Trevisu, smo se pred letališkim poslopjem še zadnjič fotografirali. Počakali smo hišnika Aleša, ki nas je varno pripeljal v Ajdovščino, kjer so nas že nestrpno pričakovali domači. Po nekaj dnevnem bivanju doma smo strnili naše vtise.

Za pot v Romunijo in nazaj se zahvaljujemo:

  • članom projekta Erasmus+, ki so z mentorji pripravili zanimive in poučne predstavitve, da smo jih na izmenjavi uspešno predstavljali,
  • učiteljicama biologije in kemije za podarjeni eko čaj iz zelišč, ki sta jih sami nabrali na Trnovski planoti,
  • podjetju Muri tisk proizvodnja in trgovina d.o.o, ki nam je natisnilo čudovite majice z logom Špele Arnolj za projekt,
  • TIC Ajdovščina za turistični material,
  • hišniku za varen prevoz s kombijem na letališče in nazaj
  • ter romunskim gostiteljem, ki jih z veseljem pričakujemo pri nas v maju 2019.

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost