Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 29. 9. 2022,  smo se skupaj z desetimi učenci odpravili na Festival znanosti v Novi Gorici. Ob 11. 00 smo se dobili pred šolo in se odpravili proti avtobusni postaji v Ajdovščini. Na avtobusni postaji smo poiskali naš avtobus, saj smo se na festival odpravili z redno linijo. Ob 11. 20 se je naš avtobus odpeljal proti Novi Gorici. Približno ob 12. 00 se je avtobus ustavil na novogoriški avtobusni postaji. Čez nekaj časa smo prispeli v Muzej znanosti v Novi Gorici.

Skupaj z učenci Osnovne šole Milojke Štrukelj Iz Nove Gorice smo prisluhnili predavanju o tem, kako so sestavljene sončne celice in kako je sestavljen telefonski zaslon. Potem je sledila delavnica z naslovom Soba pobega. Razdelili smo se v skupine in skupaj reševali naloge ter poskušali s pomočjo  različnih rešitev odkleniti škatlo. Ko so vse skupine rešile naloge, smo odklenili škatlo, v kateri se je nahajal laser. S pomočjo laserja smo uničili asteroid (balon), ki se je bližal Zemlji. Po koncu delavnic smo imeli še dovolj časa, da smo si ogledali eno prvih letal na Slovenskem, ki ga je pilotiral Edvard Rusjan.

Urša Bratina, Lana Vidmar, Leni Koron, Zala Žgavc in Teja Vidmar

(Skupno 9 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost