Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 10. 11. 2022, se je na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina odvijala Okrogla miza o inkluziji, kjer so z gospodom Petrom Medveščkom spregovorili o pomenu delovanja prilagojenega programa v Ajdovski občini, z gospo Katarino Dolgan o pravičnosti in enakopravnosti v vzgoji in izobraževanju ter o drugačnosti z gospodom Ivom Boscarolom.

Namen srečanja je bil predstaviti koncept inkluzije in izzive v vzgoji in izobraževanju pri soočanju z razlikami, vključevanju učencev, njihovih raznolikosti, posebnih in ostalih potreb.

Okrogla miza je potekala v obliki pogovora, kjer so moderatorke Urška Čuk, Janet Čufer in Darja Benčina z gosti tvorile pogovor na prej omenjene teme.

Obiskovalce je nagovorila ravnateljica Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina, Irena Kodele Krašna.

Po končanem uradnem delu so obiskovalci okrogle mize gostom zastavili nekaj vprašanj o vključevanju oseb s posebnimi potrebami na trg dela, o vključevanju vseh učencev in njihovih raznolikosti v šolski proces.

Tako gostje kot obiskovalci so izpostavili, da so takšne oblike pogovorov oblike v naši družbi zelo potrebne.

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost