Skoči na glavno vsebino
Select Page

Dejavnosti v podaljšanem bivanju ob mednarodnem dnevu prijaznosti in mednarodnem dnevu strpnosti

Učitelji podaljšanega bivanja na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina se dobro zavedamo, da so vrednote, kot so prijateljstvo, strpnost, prijaznost, čut za sočloveka v današnjem svetu hitrega bivanja, odločanja in delovanja, postavljene na stranski tir. Učenci so podvrženi instantnim hitrim odločitvam, ki v ospredje postavljajo njih kot individuume in ne skupnosti, v kateri se gibajo in živijo. Zato smo se odločili, da mednarodna dneva prijaznosti in strpnosti vključimo v obsežnejši projekt in jima posvetimo cel mesec. V projekt je bilo vključenih približno 250 učencev, ki po pouku ostajajo v podaljšanem bivanju. Potekal je tako na matični šoli, na OPPNIS in na podružnični šoli v Lokavcu. Sodelovalo je tudi 19 mentorjev učiteljev, ki so z različnimi delavnicami in dejavnostmi popestrili ure v podaljšanem bivanju. Delavnice so bile prilagojene starosti otrok. Skupna točka je bil obisk šolske knjižničarke Nataše Markič, ki je v vseh oddelkih brala knjige, o katerih so se učenci nato pogovarjali. V šolski knjižnici je pripravila razstavo knjig na tematiko strpnosti, prijateljstva in reševanja sporov.

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost