Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 14.12.2022, smo učenci 1. triade OPP NIS spekli pico.

S prisluženim denarjem smo v banki dvignili denar, se odpravili v Lokarjev market, kjer smo kupili potrebne sestavine za peko pice. Moka, kvas, sir, olje, sol,… Kaj pa zdaj z vsemi sestavinami? A vse skupaj kar zmešamo v eni posodi in zamesimo testo?

Kje pa! Za pomoč smo imeli slikovni recept, na katerem so bili zapisani posamezni koraki.

Stehtali smo moko, v manjšo jamico zlili kvas, dodali potrebno količino soli, vode, olja in mleka. In že kmalu smo gnetili testo. Paradižnikova omaka, sir, šunka in hop, hop v pečico. Cin, cin in pica je spečena.

Mmm.. kako je bila slastna.

Če doma nimate sestavin, pa lahko tudi vi izvedete masažo »peka pic«. Jo poznate? Če jo ne, pridite k nam in vam pokažemo.

1., 2. in 3.E, učiteljici Darja Benčina in Adrijana Kobol

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost