Skoči na glavno vsebino
Select Page

V tednu pred 11. decembrom sta mentorici večletnega dogodka Izidora Černigoj in Nataša Markič na pano pred šolsko knjižnico obesili plakat Brati gore, ki je kar vabil poglede in razmišljanja o tem, kaj pomeni.  V petek, 9. 11. 2022, so četrtošolci obeh skupin podaljšanega bivanja združili moči s šolsko knjižničarko Natašo Markič ter skupaj z učiteljicama Izidoro Černigoj in Emelino Vidrih sodelovali v letošnjem festivalu Brati gore. V tej akciji sodelujemo že tradicionalno in se vsako leto posvetimo novi temi ali vsebini. Glede na izbrano temo je šolska knjižničarka pripravila razstavo poučnih in leposlovnih knjig v šolski knjižnici.

Ob letošnji akciji  so učenci najprej prisluhnili predstavitvi šolske knjižničarke Nataše Markič, v kateri se je dotaknila logotipa festivala in predstavila pretekle aktivnosti. Podrobneje so učenci skozi literaturo in pogovor spoznali letošnje teme: gore in odpadki oz. onesnaževanje, podnebne spremembe in zaščitene rastline ter živali. Po navodilih mentorice Izidore Černigoj so v več skupinah ustvarjali različne plakate. Pri delu jim je svetovala in pomagala druga učiteljica Emelina Vidrih. Nekaj plakatov krasi panoje pred knjižnico, izbrana dela so bila poslana na sedež Alpske konvencije v Innsbrück.

Zapisali: Izidora Černigoj in Nataša Markič

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost