Skoči na glavno vsebino
Select Page

Glasbeni dan smo šestošolci začeli z dvema urama glasbenih delavnic. Prvo uro smo se preizkusili v delavnici telesnih tolkal. To pomeni, da s telesom ustvarjamo ritem in zvok. Začeli smo z lažjimi, končali pa s težjimi ritmi. Drugo uro smo igrali na glasbene cevi. Najprej smo povadili lestvico, nato pa smo že začeli igrati skladbe različnih zvrsti kot so ljudska, klasična, popularna in na koncu smo zaigrali celo  filmsko glasbo. Po končani drugi uri in malici smo se odpravili v Glasbeno šolo Vinka Vodopivca Ajdovščina. V dvorani smo si ogledali koncert petnajstih članov Orkestra Slovenske vojske. Cel orkester sestavlja 52 članov, vendar je dvorana GŠ premajhna, da bi lahko prišli vsi. Komorno skupino so sestavljali pihalci, trobilci, predstavnik tolkal in predstavnik brenkal. Glasbeniki so nam svoja glasbila najprej predstavili, nato pa na njih tudi zaigrali. Slišali smo lahko klarinete in saksofone različnih velikosti in uglasitev. Naučili smo se, da za igranje na pihala potrebujemo ustnik, ki pa je pri različnih pihalih drugačen in zaradi tega slišimo tudi drugačno barvo zvoka. Najprej smo lahko slišali vsak posamezen instrument, nato pa kvartet klarinetov, kvartet saksofonov in kvintet trobil. Tolkalist nas je naučil ritmični motiv, s katerim smo spremljali njegov solo. Skupina nam je zaigrala veliko zanimivih in znanih skladb, zaključili pa so z Avsenikovo, že ponarodelo, Na Golici. Po koncertu je sledil ogled glasbene šole.

Doživeli smo lep in poučen glasbeni dan.

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost