Skoči na glavno vsebino
Select Page

Danes so se devetošolci v sklopu naravoslovnega dne seznanili  s tradicionalno in sodobno biotehnologijo. Ogledali so si centralno čistilno napravo v Ajdovščini in spoznali njeno delovanje ter obiskali Pivovarno Pelicon, kjer so se seznanili z alkoholnim vrenjem. Preizkusili so lahko njihov najnovejši brezalkoholni napitek Happy Cola, ki jih je navdušil. Po vsem tem je učence čakalo še praktično delo. Gospe Vilma in Darja iz Društva gospodinj z dramsko skupino Planina pri Ajdovščini sta poskrbeli, da so imeli učenci polne roke dela. Preizkusili so se v pripravi testa, gnetenju in oblikovanju finih pekovskih izdelkov. Izdelali so čudovite hlebčke, pletenice in menihe, ki niso bili samo lepi, ampak zelo, zelo okusni.

Za pomoč pri izvedbi se najlepše zahvaljujemo KSD Ajdovščina, Pivovarni Pelicon, članicam Društva gospodinj iz Planine ter podjetju Mlinotest, ki nam je prijazno doniralo moko za peko.

Učiteljica biologije Lea Kosmač

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost