Skoči na glavno vsebino
Select Page

Naš tehniški dan se je pričel že pred samim dnevom dejavnosti, ko smo obiskali semenarno, kjer smo se pozanimali katera semena in sadike je primerno posaditi in posejati sedaj in v našem okolju ter katera najhitreje obrodijo sad, da bomo lahko v pridelku uživali še pred koncem šolskega leta.

Obisku semenarne je sledil načrt, kaj vse bomo posejali na našo gredico. Gredico smo prekopali in zrahljali zemljo, nato pa izbrali semena. Odločili smo se za peteršilj, solato, korenček, blitvo, grah in fižol. Korenčku smo pripravili tudi pravo tekmovanje, saj bomo opazovali kje bo hitreje zrastel; v gredici ali v visoki gredi.

Ker pa smo želeli v dobrotah narave uživati že sedaj, smo se podali na pot v iskanju užitnih divjih rastlin. Spoznali smo kraljico divjih rastlin – koprivo in kralja divjih rastlin – regrat. Našli pa smo tudi navadnega plešca, kurja črevca, trpotec in jetičnik.

Iz koprive smo pripravili slasten koprivin burek, ki je pošel tako hitro, da smo ga komaj uspeli fotografirati.

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost