V soboto, 22. aprila 2023, je na osnovni šoli v Pivki potekalo državno tekmovanje v znanju matematike za Vegova priznanja.

Tekmovanja so se udeležili štirje učenci iz naše šole.

Jan Medvešček iz 8. b razreda je dosegel srebrno priznanje.

Ostali trije učenci so se s svojimi dosežki uvrstili med najboljše tekmovalce.

Lukas Bovcon iz 7. c razreda je dosegel zlato priznanje in se med 218 tekmovalci sedmega razreda iz celotne države uvrstil na 18. mesto.

Manca Blažko iz 8. c razreda je tudi dosegla zlato priznanje. Osmošolcev iz celotne Slovenije se je na državno tekmovanje uvrstilo 231 učencev, Manca se je s svojim dosežkom uvrstila na 12. mesto. To pomeni, da Manca spada med najboljših 5 % tekmovalcev osmošolcev.

Državnega tekmovanja se je udeležilo tudi 241 devetošolcev. Tadeja Bone iz 9. b razreda se je uvrstila na 27. mesto in tudi dosegla zlato priznanje.

Bronasto priznanje je na regijskem tekmovanju, ki je potekalo 5. aprila na OŠ Solkan, prejelo kar 17 učencev.

Vsem našim tekmovalcem iskreno čestitamo in jim želimo obilo uspeha še naprej!