Skoči na glavno vsebino
Select Page

Z učenci 9. razredov OPP NIS vsako leto znova ugotavljamo in raziskujemo v okolju, kako nastane električna energija.
Gotovo je kar težko razumeti, kako se energije pretvarjajo iz npr. kinetične v električno energijo, kaj je to generator…
Pa smo letos razmišljali, da bi poskušali narediti napravo, s katero bi sami proizvajali elektriko. Padla je ideja, da bi to počeli s kolesom. Odločili smo se, da bomo kolesarili in s pomočjo dinama / generatorja ustvarjali elektriko.
Tudi tokrat nam je pri izvedbi pomagal HIŠNIK ALEŠ BOLKO.
Mojstrsko je preuredil staro kolo, s katerim lahko učenci med odmori na hodniku kolesarijo, hkrati pa ustvarjajo električno energijo, ki se zbira v baterijo. Ta baterija lahko polni ventilator, lučke, tablični računalnik…
Tako se lahko hkrati sproščajo, telovadijo,… Na kolesu pa se lahko celo učijo, pišejo, saj ima namesto krmila, mizico za pisanje.
Poleg tega lahko rečemo, da upoštevamo trajnostno naravnane cilje šole. 

KRASNO JE IMETI TAKEGA HIŠNIKA! HVALA, ALEŠ.

Učenci in učitelji OPP NIS

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost