UKRADEN SIR

V trgovini sem kupil sir. Poklical sem mamo, naj pelje psa na sprehod. Takrat sem na nebu zagledal zvezdni utrinek in si zaželel, da bi srečal zlato ribico, ki bi mi izpolnila tri želje.

Pol neba je bilo obsijanega s soncem, pol posutega z zvezdami. Zagledal sem vodnjak, v katerem je plavala zlata ribica. Žal pa je bila na steni vodnjaka razpoka. Prijel sem kladivo in naredil še večjo luknjo. Zagledal sem bumerang. Ko pa sem prišel bliže, sem videl, da to ni bumerang, ampak lok. Za njem se je skrivala punčka iz cunj. Na nebu sem opazil, da prihaja nevihta. V vodnjaku pa se je zalesketalo zlato. Kar naenkrat sem vstopil skozi vrata, na katerih je bil rak. Zaradi nevihte je hitro zlezel skozi okno. Zunaj pa je začelo snežiti. Šel sem v gozd in tam našel šolo, kjer so bile same kače. Pred njo pa je bil posajen samo en korenček, ki ga je jedel črv. Zaželel sem si, da bi jedel pico in ga opazoval. Kar naenkrat je bila pred menoj še mala hiška, v njej pa poseben diamant, na katerem je bila pojoča hobotnica. Njeno petje mi je bilo tako všeč, da so se mi orosile oči. Dovolj je bilo. Poklical sem mamo, naj me pride iskat v šolo, ker sem bil ves v strahu. Prišla me je iskat s psom. Takrat sem končno imel čas, da za malico pojem sir, ki sem ga kupil v trgovini. Žal pa me je prehitel pes in ga pojedel.

Danes je bil res nenavaden dan.

Domišljijsko zgodbo so napisali učenci 8. in 9. razreda OPP NIS