Po deževnem tednu, ki je prekinil poletno vročino, smo v petek pred našo šolo pričakali 61 prvošolcev.  Kljub rahli zaskrbljenosti, jim je nasmeh na obrazu pričaral veselje. Petošolci so jim nadeli zapestnice, to so bile vstopnice za prvi razred. Poleg velikih šolarjev, ki so jih sprejeli s pesmijo, in ravnateljice, ki jih je pozdravila, so jih pričakale še velike živali, ki so se med počitnicami naselile v našo šolo. Zaradi njih je še gospa Damjana mislila, da je prišla v Afriko. Pa so jo prvošolci hitro poučili, da je prišla v šolo. Skupaj so nato ponovili znanje števil in dni v tednu ter zapeli in zaplesali. Ker so vse znali, jih je pospremila na vlakec, ki jih je odpeljal po razredih. Tam so se pozdravili, spoznavali in posladkali s kolački.

Veselje naj se širi vse dni do naslednjih počitnic.