Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci 6. in 7. razreda OPP NIS smo se v okviru dneva dejavnosti peš odpravili do zbirnega centra odpadkov v Ajdovščini. Tam je nastala prava gora odpadkov, skrita pod plastjo zemlje. Kar 30 metrov je visoka.

Spoznali smo, kako se odpadki ločujejo, kako jih stisnejo, kako kompostirajo, kam ti odpadki gredo naprej. Videli smo kako deluje smetarski avto, kaj vse zbirni center zbira in česa ne. Prijazni delavci komunale so odgovorili na vsa naša vprašanja za kar smo jim zelo hvaležni.

Tako učitelji kot učenci smo se naučili marsikaj novega. Vsem pa se poraja vprašanje in izziv: Kako zmanjšati količino odpadkov, da bomo ohranili našo Zemljo lepo za prihodnje generacije.

Učenci in učitelji 6, in 7. razreda OPP NIS

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost