Skoči na glavno vsebino
Select Page

Oktober smo kot po navadi začeli s tednom, ki je bil posvečen otrokom. Tudi v prvem razredu smo zato doživeli veliko lepega. V ponedeljek smo se odpeljali v Sežano in si tam ogledali baletno pravljico Ostržek. Že vožnja z avtobusom nam je bila všeč, nato pa so nas navdušili še baletniki s plesom v čudovitih kostumih. Ta teden smo se srečali tudi s petošolci, ki so prišli na obisk, nam prebrali začetek pravljice, nato pa so nam knjigo podarili, da jo bomo lahko doma prebrali naprej. Všeč nam je bil tudi obisk njihove učilnice, saj je vse veliko večje in višje kot pri nas. En dan je bil namenjen prvemu obisku šolske knjižnice. Natančno smo si jo ogledali, nato pa nam je knjižničarka prebrala pravljico o modrem plaščku. Ponosni in veseli smo bili, da smo na koncu prejeli izkaznice in si prvič čisto sami izposodili knjigo. Sedaj si bomo lahko vsak teden izposojali nove knjige in tako na koncu leta vsi osvojili bralno značko. Ne smemo pozabiti tudi na dan igrač. Komaj smo čakali dan, ko bo z nami v šolo lahko prišla tudi naša najljubša igrača. Predstavili smo jo sošolcem, nato pa se z njo igrali in seveda skrbno pazili nanjo. Pa še marsikaj se je dogajalo ta teden: izdelali smo igračo ob dnevu živali, si ogledali kamišibaje tretješolcev, odšli smo v gozd pod Školom in se igrali v gozdni hišici iz dreves in vej, vsak dan pa smo se seveda tudi kaj novega naučili. Sedaj pa se že veselimo sončnih oktobrskih dni.

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost