Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sklopu meseca praznovanja šolske knjižnice, smo želeli spodbuditi ustvarjalnost učencev. V ta namen smo povabili učence 6. e razreda prilagojenega programa, da so prišli v knjižnico na uro KIZ s poudarkom na ustvarjanju. Na začetku smo prebrali knjigo »Žan je drugačen«, temu je sledil pogovor o tematikah knjige in sicer o avtizmu ter drugačnosti. Še posebej smo želeli izpostaviti sporočilo knjige, da četudi smo drugačni od drugih, imamo sposobnosti, v katerih smo dobri. Ena od njih je drugačno mišljenje, ki je pogosto povod za inovativne ideje. Prav to smo želeli spodbuditi pri učencih, zato so za začetek imeli možnost sestaviti karkoli iz zgolj 20 LEGO kock. Nastale so prav nenavadne skulpture, ki so predstavljale križ, letalo, katamaran, mini fotoaparat in celo kino dvorano. V nadaljevanju so izdelali iz kock nenavaden avto, kot naj bi ga po njihovem mnenju sestavil sam glavni junak. Učenci so ustvarili leteč avto, kombinacija avto-motorne sani ter avto, ki izgleda kot hiša. Učenci so bili nad uro navdušeni in so izrazili zanimanje za dodatno uro v povezavi z ustvarjalnostjo. Veseli nas, da so učenci knjižnico prepoznali kot dodaten prostor, kjer se lahko njihova ideja uresniči. Za konec pa toplo vabimo tudi ostale učence k ustvarjanju v knjižnici.

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost