Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 20. 10. 2023, smo imeli tretješolci prav poseben obisk. Na šoli nas je obiskal Anej Kodele, ki je reševalec nujne medicinske pomoči in gorski reševalec. Predstavil nam je svoje delo in svoj hobi. Izvedeli smo, kako poteka usposabljanje za gorskega reševalca ter, katere spretnosti in veščine potrebujemo, če želimo opravljati to delo. Gospod Kodele nam je pokazal opremo in pripomočke, ki jih potrebuje pri reševanju. Ogledali smo si posnetek reševanja na nevarnem terenu s helikopterjem. Praktično smo preizkusili nosila in si ogledali vozilo gorskih reševalcev. Odgovoril nam je na številna vprašanja in mnoge navdušil za gorsko reševanje. Ugotovil je, da tretješolci že veliko znamo o prvi pomoči in pravilnem ravnanju v primeru nesreč.

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost